statystyki

Centrum świadczenia usług rejestrowych MS

01.05.2009, 05:39; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Projekt „Centrum świadczenia usług rejestrowych Ministerstwa Sprawiedliwości” ma na celu wpłynąć na rozwój systemu dostępu przedsiębiorców do usług i informacji publicznych on-line.

 

Projekt realizowany jest w ramach Działania 1.5 Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, którego głównym celem jest poprawa warunków funkcjonowania gospodarki poprzez zwiększenie liczby i poprawę jakości usług świadczonych on-line z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teleinformatycznych przez instytucje sektora publicznego na rzecz przedsiębiorstw. Przedmiotem niniejszego projektu jest stworzenie w Ministerstwie Sprawiedliwości podstaw infrastrukturalnych i technicznych do utrzymywania i dalszego rozwoju referencyjnych rejestrów sądowych oraz udostępnienia na ich podstawie usług dla podmiotów obrotu gospodarczego i obywateli. Zakres projektu obejmuje w szczególności: - rozbudowę istniejącego środowiska sprzętowo-programowego opartego o rozwiązania klasy IBM Mainframe i GDPS® (ang. Geographically Dispersed Parallel Sysplex), - zbudowanie platformy integracyjnej dla rejestrów na potrzeby udostępniania nowych elektronicznych usług oraz na potrzeby stworzenia platformy rachunkowo-rozliczeniowej, monitorującej i analitycznej służącej do kontaktowania się z obywatelami, - zainstalowanie na zmodernizowanym środowisku sprzętowo – programowym homogenicznego pakietu realizującego funkcjonalności przewidziane celami projektu. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza z nich realizowana w latach 2004-2008 doprowadziła do: - utworzenia i uruchomienia Centralnego Ośrodka Przetwarzania Danych; - zbudowania i uruchomienia Podstawowego Ośrodka Przetwarzania Danych; - zbudowania i uruchomienia referencyjnych rejestrów sądowych (Krajowy Rejestr Sądowy, Rejestr Zastawów, Krajowy Rejestr Karny, Nowa Księga Wieczysta) i Monitora Sądowego i Gospodarczego; - udostępnienia poprzez punkty Centralnej Informacji usług dostępu do informacji zgromadzonych w rejestrach Monitora Sądowego i Gospodarczego. Druga część realizowana w 2009 r. ma doprowadzić do rozbudowy infrastruktury Ministerstwa Sprawiedliwości, co posłuży rozszerzeniu zakresu świadczonych podmiotom gospodarczym i obywatelom usług, wprowadzeniu nowych usług oraz udostępnienia ich on-line przy pomocy Internetu przedsiębiorcom i obywatelom. W ramach tego projektu stworzona zostanie infrastruktura do prowadzenia elektronicznych rozliczeń pomiędzy sądami, a obywatelami i podmiotami obrotu gospodarczego. Wartość projektu wynosi: 136 163 100,00 zł.


Pozostało jeszcze 1% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane