W dniach 20-21 czerwca 2009 roku w Warszawie odbędzie się kongres kobiet. Jednym z paneli będzie „Jak kobiety sprawiedliwość zdobywały. Kobiety w zawodach prawniczych w Polsce po ’89 roku”.

„Jak kobiety sprawiedliwość zdobywały. Kobiety w zawodach prawniczych w Polsce po ’89 roku” to hasło jednego z paneli podczas Kongresu Kobiet, który odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2009 roku w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, a wykład dotyczący roli kobiet w zdobywaniu sprawiedliwości odbędzie się o godz. 16.30.

Jest to pierwsza tak przekrojowo podjęta próba spojrzenia i podsumowania działalności kobiet w zawodach prawniczych oraz ich udziału w tworzeniu systemu prawnego na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia. Dyskusja dotyczyć będzie budowania pozycji kobiet w poszczególnych grupach zawodowych (takich jak: sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, in-house lawyers, prokuratorzy, notariusze oraz profesorowie akademiccy), obecności kobiet we władzach korporacji prawniczych, w sądownictwie (także polubownym) oraz sformułowania postulatów na przyszłość.

Opiekę merytoryczną nad panelem sprawuje Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, radca prawny, partner zarządzający kancelarii GESSEL oraz V-ce prezes Sądu Arbitrażowego przy PKPP Lewiatan.

Ponadto uczestniczkami panelu będą: Dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, specjalista w dziedzinie prawa karnego, adwokat z wieloletnią praktyką; Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, Sędzia Sądu Najwyższego; Not. Dorota Kałowska, notariusz, prowadząca od wielu lat własną kancelarię notarialną; Prof. dr hab. Ewa Nowińska, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista od prawa autorskiego i nieuczciwej konkurencji; Prok. Agnieszka Stachniak-Rogalska, Prokurator Prokuratury Rejonowej oraz Małgorzata Bilska, socjolog kultury i feministka.

OIRP Warszawa/AS

Zobacz także:

Prawo o ustroju sądów powszechnych-projekt zmiany

Jak zadawać pytania prejudycjalne?