statystyki

Posiedzenie Rady Unii Europejskiej

27.10.2009, 05:38; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:18
W dniu 23 października 2009 roku Pan Minister Igor Dzialuk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, wraz z delegacją uczestniczył w posiedzeniu Rady Unii Europejskiej ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, które odbywa się w Luksemburgu.


Podczas obrad omawiane były kwestie prac nad nowatorskimi instrumentami mającymi zasadnicze znaczenie dla ochrony praw obywateli, w tym dla ofiar przestępstw. Jednym z ważniejszych problemów, omawianych podczas dyskusji przedstawicieli państw członkowskich, jest pakiet uprawnień przysługujących podmiotom postępowania karnego. Nowa inicjatywa ma zagwarantować jeszcze lepsze i pełniejsze zabezpieczenie społeczeństwa w zakresie prawa do rzetelnego procesu sądowego. Piątkowa sesja była poświęcona także projektowi decyzji ramowej w sprawie zapobiegania handlowi ludźmi. Dzięki nowemu instrumentowi możliwe będzie zapewnienie kompleksowej pomocy dla osób pokrzywdzonych, a także prowadzenie skutecznej walki z tym procederem. Dyskusja w Radzie dotyczyć będzie ponadto problemu przekazywania postępowań w sprawach karnych i przyjęcia na poziomie unijnym odpowiednich regulacji w tym zakresie.


Pozostało 3% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane