statystyki

Ułatwienia w egzekwowaniu należności przyjęte przez Senat

30.05.2011, 08:15; Aktualizacja: 30.05.2011, 08:17

Senat przyjął kompleksową nowelizację ułatwiającą ściąganie należności. Zmiany w przepisach dotyczą tytułów wykonawczych i obejmują też przepisy dotyczące obowiązku alimentacyjnego. Nowelizacja jest uzupełnieniem i realizacją rozporządzenia Rady.

Senat przyjął ustawę o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego, ustawy o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, o prawie pomocy w celu ugodowego załatwienia sporu przed wszczęciem takiego postępowania oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, którą Sejm uchwalił 28 kwietnia 2011 r. Nowe przepisy mają pełnić rolę uzupełniającą i wykonującą rozporządzenie Rady nr 4/2009 z dnia 18 grudnia 2008 r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane