statystyki

Priorytety Prezydencji w sprawach karnych

14.07.2011, 08:25; Aktualizacja: 14.07.2011, 08:30

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski spotkał się z europosłami wchodzącymi w skład Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Rozmowy dotyczyły działań podejmowanych w czasie polskiej Prezydencji w zakresie prawa karnego.

W trakcie spotkania z członkami komisji LIBE, której zakres kompetencji obejmuje m.in. prawo karne Minister Krzysztof Kwiatkowski przypomniał, iż większość działań podejmowanych w ostatnich latach w ramach współpracy sądowej w sprawach karnych koncentrowała się na środkach represyjnych. Wzajemne uznawanie różnych rodzajów kar i zwalczanie poważnych przestępstw były głównymi kierunkami aktywności. Takie podejście jest zrozumiałe, bo otwarte granice nie mogą być wykorzystywane przez przestępców dla ucieczki i uniknięcia kary. Na obecnym etapie rozwoju Polska podczas Prezydencji podejmie działania w kierunku „Ochrony praw obywateli w Unii Europejskiej”.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane