statystyki

Rząd planuje powszechny spis rolny w 2010 roku

08.05.2009, 05:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Rada Ministrów przyjęła w dniu 5 maja 2009 roku m.in. projekt ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2010 roku. Byłby to pierwszy taki spis od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Dane zbierane podczas badań będą zapisywane bezpośrednio w systemach informatycznych, a formularz spisowy będzie miał formę elektroniczną, co oznacza odchodzenie od formularzy papierowych. W pracach spisowych w większym zakresie zostaną wykorzystane źródła administracyjne. Takie rozwiązania przewiduje przyjęty przez rząd projekt ustawy o przeprowadzeniu powszechnego spisu rolnego w 2010 r. Ostatni spis odbył się w 2002 r. i od tego czasu w polskim rolnictwie wiele się zmieniło. Polska włączyła się w realizację Wspólnej Polityki Rolnej, wprowadzono mechanizmy rynkowe i systemy dopłat do rolnictwa. Dlatego spis zorganizowany w 2010 roku umożliwi zebranie informacji, dzięki którym zostanie zaktualizowana baza danych o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych.


Pozostało jeszcze 9% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane