statystyki

Model postępowania przygotowawczego i sądowego

06.04.2010, 06:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego zorganizowała konferencję dotyczącą modelu postępowania przygotowawczego i sądowego.

Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny Krzysztof Kwiatkowski wziął udział w organizowanej przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego konferencji pt. „Model postępowania przygotowawczego i sądowego”. - Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie stanie się punktem wyjścia dla budowy założeń przyszłej reformy – powiedział Minister Krzysztof Kwiatkowski. – Zagadnienia dotyczące modelu postępowania przygotowawczego nie mogą być analizowane w oderwaniu od kwestii modelu postępowania jurysdykcyjnego. Jeden model determinuje drugi, w związku z czym konieczne jest analizowanie wchodzących w grę rozwiązań w odniesieniu do obydwu faz postępowania – dodał. Minister stwierdził, że na wstępie założyć można możliwość zmierzania w dwóch kierunkach: albo ku pełnej kontradyktoryjności postępowania sądowego z jednoczesnym zminimalizowaniem przygotowawczej fazy procesu albo ku uczynieniu z postępowania sądowego w większym jeszcze stopniu niż obecnie etapu, na którym następuje jedynie bardziej lub mniej kontradyktoryjna weryfikacja materiału dowodowego przedstawionego przez oskarżyciela.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane