statystyki

"Na wokandzie"-kwartalnik MS

07.04.2010, 04:15; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:20
Pierwsze 10 tys. egzemplarzy nowego branżowego kwartalnika Ministerstwa Sprawiedliwości - „Na wokandzie” trafi w ręce odbiorców.

Rozpoczęła się dystrybucja pierwszego numeru kwartalnika „Na wokandzie”. W ciągu kilku dni do sądów, prokuratur, studentów wydziałów prawa szkół wyższych, oraz szeregu instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości trafi jego pierwsze wydanie. Zgodnie z Regulaminem Redakcji kwartalnika, wprowadzonym Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 6 lutego 2009 r., kwartalnik spełnia następujące cele: 1) Służy informowaniu o bieżącej działalności Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym o inicjatywach i zamierzeniach Ministerstwa Sprawiedliwości w obszarze doskonalenia prawa; 2) Służy informowaniu o reformach przeprowadzanych w wymiarze sprawiedliwości, w tym w obszarze sądownictwa; 3) Prezentuje aktualne informacje z zakresu problematyki sądownictwa w Polsce i na świecie; 4) Prezentuje problemy wymiaru sprawiedliwości, które mają być rozwiązane w przyszłości, w tym w obszarze sądownictwa; 5) Prezentuje zagadnienia prawa, jego wykładni i stosowania oraz tworzenia nowych rozwiązań; 6) Pełni funkcję forum środowiskowego wymiany opinii o kierunkach reformy prawa; 7) Przyczynia się do kształtowania pozytywnego wizerunku wymiaru sprawiedliwości w Polsce; 8) Służy intensyfikowaniu oraz wprowadzaniu przez Ministerstwo Sprawiedliwości atrakcyjnych form polityki informacyjno-edukacyjnej; 9) Sprzyja ułatwianiu dostępu do informacji o prawie. Stosując się do powyższych założeń, Redakcja zdecydowała o utworzeniu kwartalnika publikującego profesjonalne treści prawnicze, jednocześnie przeznaczonego dla szerokiego grona odbiorców związanych z wymiarem sprawiedliwości. Jednocześnie przyjęto, że czasopismo będzie miało otwartą formułę, przewidującą publikację artykułów autorstwa przedstawicieli orzecznictwa i doktryny, pracowników merytorycznych Ministerstwa Sprawiedliwości, jak również dziennikarzy specjalizujących się w problematyce wymiaru sprawiedliwości. Treści zamieszczane w kwartalniku powinny odpowiadać zainteresowaniom zarówno profesjonalnych odbiorców, jak i studentów prawa, zaś forma czasopisma - przy zachowaniu odpowiednio wysokiego poziomu redakcyjnego i edytorskiego - powinna być atrakcyjna oraz zrozumiała dla możliwie jak największej liczby odbiorców zainteresowanych problematyką wymiaru sprawiedliwości.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane