statystyki

Kradzież napisu z Auschwitz-działania MS

25.04.2010, 05:34; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:20
Minister Sprawiedliwości podjął działania w związku z niestawieniem się w Zakładzie Karnym skazanych za kradzież napisu z muzeum obozu Auschwitz.

W związku z informacją o niestawieniu się w Zakładzie Karnym we Włocławku Pawła S., Łukasza M. oraz Radosława M., skazanych za kradzież napisu „Arbeit Macht Frei” z muzeum obozu Auschwitz, Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski polecił Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej natychmiastowe zawiadomienie właściwego sądu o niestawiennictwie skazanych w Zakładzie Karnym. Przekazanie tej informacji umożliwi sądowi wykonawczemu – w trybie przepisów Kodeksu karnego wykonawczego – niezwłoczne zainicjowanie działań zmierzających do doprowadzenia skazanych do Zakładu Karnego, a w wypadku ich ukrywania się - poszukiwanie ich listem gończym. - Równocześnie - z uwagi na wyjątkowy charakter sprawy - poleciłem Dyrektorowi Służby Więziennej niezwłoczne informowanie mnie o przebiegu działań mających na celu jak najszybsze osadzenie skazanych w Zakładzie Karnym – powiedział Minister Krzysztof Kwiatkowski.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane