statystyki

Więzień CIA uzyskał status pokrzywdzonego

01.11.2010, 07:39; Aktualizacja: 13.03.2013, 09:18
Abd al-Rahim al-Nashiri, domniemany więzień CIA uzyskał status pokrzywdzonego w Polsce. Decyzja Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie jest efektem działań prowadzonych przez mecenasa Mikołaja Pietrzaka z Kancelarii Prawnej Pietrzak & Sidor. Adwokat we wrześniu złożył do prokuratury wniosek, w którym domaga się ukarania winnych przetrzymywania i torturowania Saudyjczyka.

Śledztwo w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, będących najwyższymi przedstawicielami władz polskich w związku z działalnością tajnego ośrodka CIA na terenie Polski Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzi od dwóch lat. Wiele wskazuje na to, że na terenie tego ośrodka Al Nashiri był przetrzymywany i poddawany torturom. Prokurator postanowił także, że sprawa Saudyjczyka zostanie rozpoznana w ramach prowadzonego dotychczas śledztwa, a nie w odrębnym postępowaniu.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane