statystyki

WSA: Absolwentka prawa będzie mogła rozpocząć aplikację

29.05.2008, 16:26; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:13
Kandydatka, której zabrakło jednego punktu, aby uzyskać pozytywny wynik z egzaminu na aplikację adwokacką, będzie mogła ubiegać się o wpis na listę aplikantów. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił bowiem decyzję Ministra Sprawiedliwości, w której stwierdzał on że skarżąca nie zdała egzaminu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Ministra Sprawiedliwości , który negatywnie odniósł się do odwołania od wyniku egzaminu konkursowego na aplikację adwokacką , wniesionego przez absolwentkę prawa. Skarżącej, która przystąpiła do egzaminu w 2006 roku, zabrakło zaledwie jednego punktu aby zdać egzamin, gdyż uzyskała ich 189. W skardze kwestionowała prawidłowość konstrukcji pytania o numerze 64, argumentując iż było ono niejednoznaczne. Nie można było udzielić na nie jednej dopowiedzi, a zgodnie z zasadami egzaminu pytania testowe były jednokrotnego wyboru.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane