Poradnia prawna rozpoczyna swoja działalność

14.10.2008, 12:16; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
Od 15 października 2008 r. przy ul. Św. Krzyża 17 rozpocznie swoja działalność Poradnia prawna, do czego w znacznej mierze przyczynił się grant przyznany przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności.

Od 15 października 2008 r. przy ul. Św. Krzyża 17 działać będzie Poradnia prawna, do czego w znacznej mierze przyczynił się grant „Poradnia Prawa Mieszkaniowego Ars Legis” przyznany przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności w ramach realizacji programu „Obywatel i Prawo” (kwota 30.000 zł). Również Minister Pracy i Polityki Społecznej, w ramach rządowego programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - wspierającego organizacje pozarządowe - przyznał 25.000 zł dotacji na dofinansowanie działalności poradni prawa dla osób niezamożnych. Umożliwi to udostępnienie Poradni dla szerszego kręgu osób zainteresowanych (od kilku miesięcy Poradnia działa w ograniczonym zakresie). Porady udzielane są przez studentów starszych lat studiów pod nadzorem prawników praktyków. Pomoc prawna dotyczy etapu przesądowego. W przypadku konieczności wniesienia pozwu – opracowany jest jego projekt wraz z wnioskiem o zwolnienie z kosztów i przyznanie pełnomocnika z urzędu.


Pozostało jeszcze 0% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane