statystyki

Prawa konsumentów tematem konferencji

13.12.2008, 07:34; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:15
Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, Prezes UOKiK oraz Grażyna Rokicka, Prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich zapraszają na konferencję podsumowującą pilotażową kampanię edukacyjną dla konsumentów w wieku powyżej 60 lat „Bądź świadomym konsumentem”, która odbędzie się 19 grudnia 2008 roku o godzinie 11.00 w Pałacu Staszica, siedzibie Polskiej Akademii Nauk.

Kampania edukacyjna realizowana na zlecenie UOKiK przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich miała na celu zwiększenie znajomości praw konsumenckich wśród starszych uczestników rynku. Seniorzy są grupą konsumentów, szczególnie podatnych na działania marketingowe, często też nie znają przysługujących im praw i nie potrafią ich egzekwować. W ramach pilotażowej kampanii przeprowadzono cykl wykładów dla uczestników rynku w wieku powyżej 60 lat, podczas których eksperci pomagali słuchaczom zapoznać z prawami konsumentów oraz doradzali jak mogą się ustrzec przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Konferencja ma być okazją do rozpoczęcia debaty społecznej na temat potrzeb edukacyjnych konsumentów. Wezmą w niej udział prawnicy, psychologowie i eksperci ds. konsumenckich, którzy omówią doświadczenia z kampanii oraz przedstawią rekomendacje w zakresie prowadzenia działań informacyjnych skierowanych do tej grupy odbiorców.


Pozostało 5% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane