statystyki

Prezes UOKiK na forum ICN

24.05.2010, 05:40; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:20
W dniach 27-29 kwietnia 2010 roku odbyła się IX coroczna konferencja Międzynarodowej Sieci Konkurencji (ICN) w Stambule.

Utworzona w Nowym Jorku w 2001 r. Międzynarodowa Sieć Konkurencji (ang. International Competition Network – ICN) stanowi platformę współpracy i wymiany doświadczeń instytucji i organów ds. konkurencji, wzbogaconą udziałem doradców pozarządowych (przedstawicieli biznesu, grup konsumenckich, akademików, prawników i ekonomistów). Jest to organizacja wyspecjalizowana, choć o charakterze nieformalnym. W ciągu 7 lat liczba członków wzrosła z 16 do 104 organów ochrony konkurencji (z 92 jurysdykcji). Jej głównym celem jest stymulowanie praktycznych działań mających na celu efektywniejsze kreowanie i egzekwowanie prawa antymonopolowego o wymiarze międzynarodowym. Przez wzmacnianie konwergencji i współpracy Sieć gwarantuje kompleksowe, globalne podejście do zagadnień ochrony konkurencji, niezależnie od różnic dzielących ustawodawstwa poszczególnych krajów. Jest to niezwykle istotne w kontekście globalizacji i rozwoju światowej gospodarki, które powodują, że zagrożenia konkurencji wykraczają poza granice poszczególnych państw, a walka z nimi wymaga współpracy poszczególnych rządów.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane