statystyki

Współpraca z sądem na Ukrainie

23.05.2010, 05:57; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:20
Podsumowanie programu współpracy w 2009 r. między Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu a Sądem Apelacyjnym obwodu wołyńskiego w Łucku na Ukrainie.

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski spotkał się z przedstawicielami Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. W trakcie spotkania m.in. podsumowano realizowany w 2009 r. program współpracy między Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu a Sądem Apelacyjnym obwodu wołyńskiego w Łucku na Ukrainie. Tematem przewodnim ubiegłorocznej współpracy była „Pozycja ofiar przestępstw w systemach prawnych Polski i Ukrainy – standardy europejskie i uregulowania krajowe”. Koordynatorem projektu był Pan Zygmunt Dudziński, sędzia SO w Tarnobrzegu. Jest to już trzeci tego typu program realizowany przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, finansowany z Funduszu Pomocy Rozwojowej MSZ. Przedstawiciele tarnobrzeskiego sądu przekazali Ministrowi Krzysztofowi Kwiatkowskiemu publikację podsumowującą współpracę między ich sądem a sądem Łucku, jaka miała miejsce w poprzednim roku. Publikacja wydana w języku polskim i ukraińskim zawiera materiały dotyczące tematyki ofiar przestępstw, a także artykuły i opracowania na temat współpracy polsko-ukraińskiej w systemie prawnym Rady Europy, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Program współpracy między Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu a Sądem Apelacyjnym obwodu wołyńskiego w Łucku w 2009 roku był objęty osobistym patronatem Ministra Sprawiedliwości. - Dotychczasowa współpraca Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z Sądem Apelacyjnym Obwodu Wołyńskiego w Łucku obfitowała w szereg ważnych wydarzeń, służących upowszechnieniu polskich doświadczeń związanych z przystąpieniem do struktur Unii Europejskiej, kształtowaniu swobód demokratycznych i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego – powiedział Minister Krzysztof Kwiatkowski.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane