statystyki

Nowelizacja Prawa o zgromadzeniach pilnie potrzebna

04.05.2011, 06:26; Aktualizacja: 04.05.2011, 08:06

W opinii Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka istnieje pilna potrzeba nowelizacji prawa o zgromadzeniach, przede wszystkim ze względu na kluczowe znaczenie jakie wolność zgromadzeń odgrywa dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja w swoim wystąpieniu do MSWiA pyta dlaczego cztery lata po wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Bączkowski przeciwko Polsce nowelizacja nie jest jeszcze gotowa.

Fundacja wystosowała po raz kolejny pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie nie wykonania wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 3 maja 2007 r. w sprawie Bączkowski i Inni przeciwko Polsce (skarga nr 1543/06), w którym Trybunał stwierdził naruszenie przez Polskę art. 11, art. 13 i art. 14 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. W dniu wczorajszym minęła zatem czwarta rocznica od wydania wspomnianego wyroku.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane