statystyki

Przetarg MS na System Dozoru Elektronicznego

31.07.2008, 10:02; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
W związku z uchwaleniem ustawy o tzw. więzieniach elektronicznych, resort sprawiedliwości prowadzi przetarg na System Dozoru Elektronicznego.

W związku z napływającymi od przedstawicieli mediów pytaniami, dotyczącymi prowadzonego obecnie przez Ministerstwo Sprawiedliwości, przetargu na System Dozoru Elektronicznego, MS wydało oświadczenie, w którym informuje: Wysokie wymagania stawiane wykonawcom w jego specyfikacji, mają na celu wprowadzenie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych dostępnych i stosowanych na świecie, które odpowiadać będą jednocześnie potrzebom systemu penitencjarnego w Polsce. Żaden z wykonawców zainteresowanych przedstawieniem oferty nie złożył, w wymaganym ustawowo terminie, protestu co do treści ogłoszenia o zamówieniu ani na postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Świadczy to o tym, że w ocenie potencjalnych wykonawców, resort właściwie przygotował dokumenty przetargowe. Informacje docierające do dziennikarzy, mówiące o rzekomych nieprawidłowościach w treści wyżej wspomnianych dokumentów, świadczą w naszej ocenie o ostrej walce firm zainteresowanych wartym kilkaset milionów złotych kontraktem, które jednocześnie nie są w stanie spełnić w całości wysokich wymagań stawianych w przetargu. Podobne działania wykonawców znane są z innych postępowań przetargowych o wysokiej wartości prowadzonych przy zamówieniach publicznych. Działania takie mają zwykle na celu wymuszenie obniżenia wymagań wobec ofert, co pozwoliłoby wziąć udział w przetargu firmom, które dotychczasowych wymagań nie są w stanie spełnić.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane