Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
W dniu 3 grudnia 2010 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przekazał Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzemu Millerowi stanowisko w sprawie projektu rozporządzenia regulującego postępowanie Policji w czynnościach odebrania przez pracownika socjalnego dziecka w razie bezpośredniego zagrożenia jego życia lub zdrowia.
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podkreślił, że trudno uznać za słuszny zapis uprawniający wyłącznie pracownika socjalnego do podjęcia ostatecznej decyzji o odebraniu dziecka w przypadku braku jednomyślności członków zespołu interdyscyplinarnego.
Zdaniem Rzecznika każda decyzja o odebraniu małoletniego w przypadku zagrożenia jego życia i zdrowia powinna być poprzedzona dokładną analizą i podjęta wspólnie i jednogłośnie przez wszystkie osoby wchodzące w skład zespołu.W innych sytuacjach Rzecznik Praw Dziecka zgłasza swój sprzeciw.
Zdaniem Rzecznika proponowane rozwiązanie niesie za sobą możliwość błędnej oceny sytuacji dziecka. W opinii Rzecznika natychmiastowość działania w przypadku zagrożenia dobra dziecka nie wyklucza podejmowania decyzji kolegialnie.
PS/RPD
Zobacz także:
RPD: najważniejsza jest rodzina biologiczna
21 rocznica uchwalenia Konwencji o ochronie praw dziecka
Dalszy ciąg materiału pod wideo
Źródło:
Prawnik.pl
Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.