statystyki

Ustawa o grach liczbowych-założenia

02.11.2009, 05:39; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:18
Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o grach liczbowych i hazardowych z autopoprawkami i uwagami zgłoszonymi w trakcie posiedzenia, przedłożone przez ministra finansów.

 

Wprowadzony będzie jednoznaczny zakaz urządzania gier na automatach poza kasynami. Zakazem zostaną objęte salony gier, automaty o niskich wygranych i wideoloterie. Dotychczasowe zezwolenia na prowadzenie tej działalności zachowają ważność jedynie na czas wydania. Zostaną utrzymane dotychczasowe limity lokalizacyjne na kasyna. Oznacza to, że jedno kasyno gry będzie przypadać maksymalnie 250 tys. mieszkańców. Działalność kasyn będzie podlegać koncesjonowaniu. Przewidziano istotne ograniczenia w reklamowaniu (zlecaniu i eksponowaniu) gier i hazardu w miejscach publicznych i środkach masowego przekazu. Za stosowanie niedozwolonej reklamy przewidziano sankcje karne. Nie będzie to dotyczyć, jak dziś, gier liczbowych i loterii pieniężnych organizowanych przez Totalizator Sportowy.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane