statystyki

Koszty dotacji nie mogą być nadmierne

19.12.2008, 07:47; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:15
Gmina może dotować niepubliczne  przedszkola, położone na ternie innej jednostki samorządu terytorialnego, pod warunkiem że koszty tych dotacji nie są wyższe niż przeznaczone na jej przedszkola.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż zakwestionowany przez połączone wnioski Rady Gminy Nieporęt i Rady Gminy Stopnica art. 90 ust. 2c ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty w zakresie, jest niezgodny z Konstytucją w zakresie w jakim nakazuje gminie pokrywać wyższe koszty dotacji związane z uczniem uczęszczającym do niepublicznego przedszkola, położonego na terenie innej gminy. Powyższe koszty dotacji muszą być wyższe aniżeli, koszty dotacji przysługujące przedszkolom niepublicznym, położonym na terenie gminy zobowiązanej. Niezgodność odnosi się do art. 16 ust. 2 i art. 167 ust. 1 konstytucji oraz z art. 3 ust. 1 Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego, sporządzonej w Strasburgu dnia 15 października 1985 r.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane