statystyki

Koniec prac nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty

16.01.2009, 05:40; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:15
Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego zakończyły się prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Na początku obrad przewodnicząca nadzwyczajnej podkomisji powołanej do rozpatrzenia propozycji zmian w ustawie o systemie oświaty, Urszula Augustyn, przedstawiła sprawozdanie z prac podkomisji nad projektem. Szeroko omówiła najistotniejsze zmiany wprowadzone przez podkomisję, przypominając, że są one wynikiem czterech kilkugodzinnych spotkań i konsultacji z partnerami społecznymi. Podkreśliła, że poprawki przyjęte przez podkomisję nie spowodowały znacznej zmiany pierwotnej wersji projektu nowelizowanej ustawy. Zasadniczą korektę wprowadzono w zapisach dotyczących obniżenia wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Zgodnie z projektem przez trzy kolejne lata decyzję o posłaniu sześcioletniego dziecka do szkoły będą podejmowali rodzice. Od 1 września 2012 roku do szkoły obowiązkowo trafią wszystkie sześciolatki.


Pozostało 34% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane