statystyki

Wykłady Profesora Kena Schoollanda

30.03.2009, 06:26; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
Profesor Ken Schoolland, gość Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania, poprowadził 27 marca 2009 dwa wykłady w kampusie Uczelni łazarskiego.

Profesor Ken Schoolland jest profesorem ekonomii i nauk politycznych na Hawaii Pacific University w Honolulu. Poprzednio sprawował funcję Dyrektora Studiów Magisterskich w Japońskim Programie Studiów Biznesowych przy Uniwerstytecie Chaminade w Honolulu i był szefem Programu Biznesu i Ekonomii na Hawai’i Loa College. Po ukończeniu studiów na Georgetown University był specjalistą od ekonomii międzynarodowej w Komisji Handlu Zagranicznego USA, Departamencie Handlu i w Biurze Specjalnego Przedstawiciela ds. Negocjacji Handlowych przy Białym Domu. Ken Schoolland wykładał ekonomię w Sheldon Jackson College na Alasce. Był także wykładowcą na japońskim Uniwersytecie Hakodate i autorem Duch szoguna: Ciemna strona szkolnictwa japońskiego, wydanej w języku angielskim i japońskim. Jest autorem książki Przygody Jonatana: Odyseja wolnego rynku (która okazała się w Polsce w 2008 r.), w beletrzyzowanej formie poruszającej najważniejsze zagadnienia ekonomii wolnego rynku. Książka otrzymała wiele nagród i została bardzo pozytywnie oceniona min. przez znanych ekonomistów Miltona Friedmana i Waltera Williamsa.


Pozostało 16% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane