statystyki

Konsultacje międzyrządowe z Francją

08.11.2009, 06:23; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:18
Z udziałem premiera Donalda Tuska i prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego odbyły się w Paryżu polsko-francuskie konsultacje międzyrządowe. Podczas polsko-francuskiego szczytu przyjęto cztery deklaracje dotyczące bezpieczeństwa i obrony, rolnictwa, kultury oraz energii, środowiska i klimatu.  

W deklaracji dotyczącej bezpieczeństwa i obrony zaznaczono, że Polska i Francja są zdecydowane połączyć wysiłki, aby wzmocnić solidarność i obowiązek wzajemnej obrony, wynikające z traktatu waszyngtońskiego. Oba państwa realizować będą zobowiązania związane z bezpieczeństwem, podjęte w ramach traktatu lizbońskiego. - Dzisiaj Europa potrzebuje wizji opartej na solidarności, przyjaźni i współpracy. Jako członkowie UE i NATO, dwóch najważniejszych filarów bezpieczeństwa europejskiego, Francja i Polska chcą być w awangardzie kształtującej nowe idee i rozwiązania dla dobra Europy - napisano w deklaracji.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane