statystyki

Świadczenia socjalne funkcjonariuszy celnych

22.02.2010, 06:19; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19
Rozporządzenie w sprawie  świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin, przedłożone przez ministra finansów przyjął Rząd.  

W rozporządzeniu pozostawiono wiele rozwiązań, które były zawarte w rozporządzeniu z 11 maja 2000 r. Nowością w stosunku do dotychczas obowiązujących rozwiązań jest wprowadzenie możliwości ubiegania się o przyznanie zapomogi przez byłych funkcjonariuszy, w tym emerytów i rencistów. Kolejna zmiana dotyczy możliwości otrzymywania przez funkcjonariusza zryczałtowanego równoważnika pieniężnego. Będzie on przysługiwać w przypadku nieskorzystania z przejazdu koleją na koszt urzędu, w którym funkcjonariusz pełni służbę. Nowe regulacje obejmą dopłaty do wypoczynku. Uproszczono sposób wyliczania tego świadczenia – jego wysokość będzie wynosić 0,127 kwoty bazowej określanej w ustawie budżetowej dla funkcjonariuszy celnych. Nowością w stosunku do obecnych przepisów są też regulacje dotyczące terminów rozliczania i wypłaty świadczeń socjalnych. Świadczenia te za rok 2009 będą ustalane i wypłacane na podstawie dotychczas obowiązującego rozporządzenia. Wypłata świadczenia za rok 2009 - dokonana w 2010 r. - nie pozbawia funkcjonariusza prawa do uzyskania podobnego świadczenia przysługującego za 2010 r.


Pozostało jeszcze 5% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane