statystyki

Odpowiedzialność zawodowa prokuratorów - raport

23.11.2010, 08:29; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:22
Odpowiedzialnośc zawodowa prokuratorów to przedmiot zaprezetowanego w ostatnim czasie raportu Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju-FOR i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. 

Autorzy raportu starali się odpowiedzieć na pytanie jakiego rodzaju konsekwencje ponoszą prokuratorzy za naruszenie prawa. Raport przedstawia cztery rodzaje odpowiedzialności zawodowej tejże grupy. Pierwszą z nich jest odpowiedzialności służbowa wynikająca z przynależności do struktury prokuratury. Drugą jest odpowiedzialność dyscyplinarna, do której prokurator zostaje pociągnięty, gdy zostanie naruszony obowiązek służbowy oraz prawo. Trzecią z nich jest odpowiedzialność karna, w tym rodzaje immunitetów prokuratorskich i warunki oraz konsekwencje ich uchylenia. Czwartą i ostatnią z nich jest odpowiedzialność cywilna o charakterze materialnym w kontekście postępowania regresowego.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane