statystyki

Nowe zasady wynagradzania pracowników sądów

10.07.2008, 06:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:13
W dniu 18 lipca wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego.

Zastępuje ono obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 lipca 2003 r. w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego (Dz. U. nr 143, poz. 1399 ze zm.). MS wskazuje, że konieczna stała się zasadnicza reforma przepisów określających siatkę stanowisk, wymagania kwalifikacyjne oraz system ustalania wynagrodzeń pracowników zatrudnianych w sądach i jednostkach prokuratury. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku pracy dotychczasowe rozwiązania stały się zbyt mało elastyczne, uniemożliwiając często zatrudnienie pracowników prezentujących odpowiednie przygotowanie merytoryczne, jak i utrzymanie w zatrudnieniu pracowników posiadających wieloletnie doświadczenie. Jednocześnie nieprzejrzysta siatka stanowisk oraz obowiązujący system stawek wynagrodzenia nie stanowią już sprawnego instrumentu służącego prowadzeniu nowoczesnej i racjonalnej polityki kadrowej. Niezbędne stało się przy tym dostosowanie przepisów aktu wykonawczego do znowelizowanych ustawą z dnia 9 maja 2007 r. przepisów ustawy delegującej, tj. ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (Dz. U. Nr 162, poz. 1125, z późn.).


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane