statystyki

RPO wystąpił do GIODO w sprawie spisu powszechnego

27.12.2009, 03:44; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w sprawie projektowanych przepisów dotyczących spisu powszechnego w 2011 roku.

Rzecznik Praw Obywatelskich, w piśmie skierowanym do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wskazuje, że od dłuższego czasu prowadzone są prace przygotowawcze do realizacji spisu powszechnego w 2011 roku. Jak wynika z udostępnionych informacji, w dniu 15 grudnia 2009 r. Rada Ministrów przyjęła, przedłożony przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, uzgodniony z GIODO, projekt ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 roku. Zgodnie z założeniami, w spisie powszechnym zbierane będą dane dotyczące: stanu i charakterystyki demograficznej ludności, edukacji, aktywności ekonomicznej osób, dojazdu do pracy, źródła utrzymania, niepełnosprawności, obywatelstwa, migracji wewnętrznych i zewnętrznych, narodowości i języka oraz mniejszości narodowych i etnicznych, gospodarstw domowych i rodzin, stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki). Przyjęto przy tym zasadę jak najszerszego wykorzystania systemów informacyjnych administracji publicznej.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane