statystyki

Modernizacja systemu sądownictwa a jakość orzekania

22.11.2009, 07:30; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:19
Modernizacja systemu sądownictwa a jakość, szybkość i koszty orzekania” – to tytuł debaty zorganizowanej w dniu 18 listopada 2009 roku na Uniwersytecie Gdańskim.

Debata została zorgaznizowana z udziałem Jacka Czai – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Igora Ostrowskiego i Piotra Rymaszewskiego – członków Zespołu Doradców Strategicznych Premiera, współautorów raportu „Polska 2030” oraz dr Jarosława Niesiołowskiego – reprezentującego Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie i Fundację Projekt: Polska, w ramach cyklu debat na temat wyzwań rozwojowych, przed którymi stoi Polska. Tematy spotkań są inspirowane przez tezy zawarte w raporcie Polska 2030 przygotowane przez Zespół Społecznych Doradców Ministra Michała Boniego i skupiają się na wywołaniu publicznej dyskusji o przyszłości naszego kraju. W czasie debaty na Uniwersytecie Gdańskim uczestnicy dyskutowali o planach reformy wymiaru sprawiedliwości, sprawności działania sądów i statusie prokuratury w szerszym kontekście instytucjonalno-organizacyjnym wpływający na poziom wydajności sądownictwa. Uczestnicy odnieśli się także do statusu sędziego w polskim wymiarze sprawiedliwości.


Pozostało 9% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane