statystyki

Projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

29.08.2008, 10:39; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
Fundacja „Razem lepiej” zwraca się  z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie. 

Projekt jest wynikiem wielomiesięcznej pracy i konsultacji społecznych. W jego tworzenie byli zaangażowani urzędnicy samorządowi, organizacje pozarządowe, eksperci z zakresu prawa, administracji samorządowej i rządowej. Obowiązująca ustawa nawet według policjantów, prokuratorów i sędziów nie jest doskonała. Nowy projekt gwarantuje znacznie lepszą ochronę ofiarom przemocy, jednocześnie nie pozbawiając sprawców prawa do obrony. Z inicjatywy Fundacji „Razem Lepiej wspieranej przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych odbyło się robocze spotkanie, w którym uczestniczyło wiele organizacji pozarządowych, poświęcone projektowi Ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw, przygotowany przez Fundację „Razem Lepiej”.


Pozostało jeszcze 12% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane