statystyki

SA: Apelacja oddalona bo opłata nie zdążyła ona wpłynąć na konto sądu okręgowego w ustawowym czasie.

18.07.2008, 08:53; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:13
Właściciel terminalu, który wynajmuje komercyjną część obiektu , nie może czynić zastrzeżeń w umowach z wynajmującymi, iż tylko on jest uprawniony do prowadzenia na nim wymiany walut i sprzedaży kart drogowych. W przeciwnym wypadku  jego działalność zostanie uznana za nadużycie pozycji dominującej.

Warszawska spółka, będąca właścicielem terminalu w miejscowości położonej przy granicy z Białorusią, wynajmowała komercyjna część obiektu. Na jego pozostałej części prowadzone był odprawy tirów i aut przekraczających granicę. Przed remontem budynku wynajmujący mogli bez przeszkód prowadzić w nim działalność kantorową oraz sprzedaż kart drogowych. W późniejszym czasie, w wyniku podpisania nowych umów najmu lokali na terminalu, zostało do nich dodane zastrzeżenie iż kontrahenci mogą prowadzić wszelką działalność poza wymianą walut i pobieraniem opłat drogowych. Prawo do działalności w zastrzeżonym obszarze miała tylko spółka.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane