statystyki

WSA: Brak jednego punktu na egzaminie zadecydował o jego negatywnym wyniku

04.06.2008, 16:15; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:13
Podczas egzaminu na aplikację radcowską w 2007 roku należało poprawnie odpowiedzieć na 190 pytań. Osoba, która udzielił 189 dobrych odpowiedzi  zaś wśród tych pytań, na które nie udzieliła odpowiedzi nie znalazło się żadne z wadliwie skonstruowanych pytań, musi się pogodzić z negatywnym wynikiem egzaminu.  

Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrywał skargę na decyzję Ministra Sprawiedliwości, wniesioną przez absolwentkę prawa, która kwestionowała w niej swój końcowy wynik egzaminu konkursowego na aplikacje radcowską. Skarżąca przystąpiła do egzaminu w czerwcu 2007 roku, ale uchwałą Komisji Egzaminacyjnej osiągnęła negatywny wynik, gdyż uzyskała 189 punktów(zabrakło jej jednego punktu.). Minister Sprawiedliwości utrzymał w mocy negowaną uchwałę. W skardze, kandydatka na radcę prawnego podnosił, że na kilka pytań udzieliła poprawnej odpowiedzi lecz nie przyznano jej za nie punktów. W jej przekonaniu precyzyjność sformułowania pytań budziła wątpliwości. Ponadto adeptka prawa uznała że w postępowaniu odwoławczym przed Ministrem Sprawiedliwości naruszono przepisy kodeksu postępowania administracyjnego, ponieważ nie dopuszczono jej do udziału w procedurze. Miała także miejsce niewłaściwa ocena materiału dowodowego i niepoprawna analiza kilku kontrowersyjnych pytań( nr . 75, 83,123, 235).


Pozostało 34% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane