statystyki

RPO: Niepełnosprawni zdający na prawo jazdy dyskryminowani

20.08.2013, 10:31; Aktualizacja: 02.09.2013, 15:47
Rzecznik Praw Obywatelskich złożył wniosek o zbadanie konstytucyjności przepisów ustawy o kierujących pojazdami w zakresie w jakim nakłada na osoby niepełnosprawne obowiązek dostarczenia pojazdu przystosowanego do rodzaju schorzenia na potrzeby przeprowadzenia praktycznej części egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

Na tle nadsyłanych do Rzecznika skarg wyłonił się problem nierównego traktowania osób niepełnosprawnych, ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, realizujące zadania publiczne, zostały zwolnione z obowiązku posiadania w swojej dyspozycji pojazdu, którym osoba niepełnosprawna będzie zdawała część praktyczną państwowego egzaminu na prawo jazdy. Chcąc zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B, osoby niepełnosprawne zobowiązane są dostarczyć pojazd dostosowany do ich stopnia niepełnosprawności.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane