Organy ochrony danych osobowych zaniepokojone wpływem, jaki na ochronę prywatności może mieć korzystanie z wyprodukowanych przez firmę Google okularów z wbudowaną kamerą, mikrofonem i GPS oraz dostępem do Internetu, w dniu 18 czerwca skierowały do władz firmy list, w którym wzywają Google do zaangażowania się w dialog dotyczący funkcjonowania tego urządzenia- czytamy w komunikacie na stronie GIODO.

Jego celem ma być określenie ewentualnych zagrożeń, jakie dla prywatności zarówno użytkowników, jak i osób trzecich, niesie korzystanie z Google Glass, a także wypracowanie sposobów zapobiegania negatywnym konsekwencjom użytkowania urządzenia.

List został podpisany przez rzeczników ochrony danych osobowych z Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Szwajcarii, Izraela, Kanady oraz prowincji Alberta, Kolumbia Brytyjska i Quebek oraz przez Grupę Roboczą Art. 29, czyli niezależny europejski organ doradczy Komisji Europejskiej w zakresie ochrony danych osobowych i prywatności, którego członkiem jest również polski organ ochrony danych osobowych czyli GIODO.

Zobacz także:

GIODO: Młodzież nie dba o swoją prywatność w Internecie