statystyki

Podatek od imprez integracyjnych do TK

24.10.2013, 14:40; Aktualizacja: 24.10.2013, 14:58
Naczelny Sąd Administracyjny skierował do Trybunału Konstytucyjnego pytanie o podatek od nieodpłatnych świadczeń pracowniczych. W ocenie Konfederacji Lewiatan jest to słuszna decyzja ponieważ nierozstrzygnięcie tej kwestii, w połączeniu z coraz bardziej fiskalnym podejściem organów skarbowych, skutkuje rosnącą liczbą sporów.

- NSA uznał za konieczne wyjaśnienie wątpliwości konstytucyjnych jakie budzi bardzo ogólne pojęcie „innych nieodpłatnych świadczeń". Najpierw pojawiły się wątpliwości co do opodatkowywania abonamentów medycznych, teraz organizowanych przez pracodawców imprez integracyjnych, darmowych dojazdów do pracy i polis odpowiedzialności cywilnej dla członków zarządów i rad nadzorczych. Jeżeli katalog ten, nie zostanie ograniczony to pozwoli opodatkować praktycznie wszystko. Na przykład, zgodnie z obecnymi przepisami i ich interpretacją dokonywaną przez ograny podatkowe podatnicy powinni płacić podatek również wtedy, gdy skorzystają do celów prywatnych z komputera lub telefonu służbowego - mówi Przemysław Pruszyński, ekspert Konfederacji Lewiatan.


Pozostało 9% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane