O wyborze QlikView przez kancelarię zadecydowało kilka czynników. Przede wszystkim QlikView to nowa jakość w obszarze BI. W porównaniu z tradycyjną technologią OLAP, QlikView wdraża się szybciej, a dane można analizować bardziej szczegółowo przy większej liczbie dostępnych wymiarów i krótszych czasach reakcji systemu. Ponadto najnowsze narzędzia analityczne stawiają znacznie niższe wymagania sprzętowe niż tradycyjne rozwiązania BI.
- Na tle dotychczasowej technologii to prawdziwa rewolucja, która wyznacza nowe standardy na rynku Business Intelligence. Firmy nie muszą czekać na zakończenie projektu pół roku lub dłużej i opłacać w tym czasie konsultantów. Efekty za konkurencyjną cenę pojawiają się znacznie szybciej – wyjaśnia Marek Grzebyk, Dyrektor Business Intelligence w firmie Hogart.
Na świecie w QlikView pracuje ponad 12 tys. przedsiębiorstw. W Polsce m.in.: Antalis (największy w Europie dostawca materiałów do komunikacji wizualnej), Volvo Maszyny Budowlane, Glaspol, Icopal, Nowa Itaka, Swedwood i Siarkopol.
Wkrótce Hogart rozpocznie wdrożenia QlikView także w innych firmach, oferujących m.in. usługi ochrony, wyjazdy turystyczne i sprzedaż alkoholi.