statystyki

Schoenherr wśród najlepszych firm w rankingu Competition Super League wydawnictwa PLC

19.05.2009, 12:18; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:32
Europejska firma prawnicza Schoenherr została uznana za jedną z czołowych na świecie kancelarii doradzających w zakresie prawa konkurencji. Opublikowany ostatnio ranking Competition Super League (Superliga Prawa Konkurencji) renomowanego brytyjskiego magazynu PLC Cross-border Quarterly umieściła firmę Schoenherr wśród 25 czołowych kancelarii na świecie specjalizujących się w prawie konkurencji. Schoenherr to jedyna kancelaria ujęta w zestawieniu, która nie ma anglosaskiego rodowodu, a zarazem jedyna firma rekomendowana w tak dużej liczbie jurysdykcji na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Firma Schoenherr, doceniona za wybitną wiedzę specjalistyczną w zakresie prawa konkurencji w Austrii, Bułgarii, Czechach, Rumunii, Słowenii i na Ukrainie, znalazła się w czołowej „25” zestawienia po raz pierwszy. Kancelarie oceniane były z punktu widzenia doradztwa prawnego w zakresie kontroli połączeń (fuzji), obejmującego zgłoszenia na terenie różnych jurysdykcji, zezwolenia oraz, coraz częściej, wyzwania pojawiające się po zakończeniu transakcji, w tym działania podejmowane w następstwie wydanych decyzji kartelowych, spory sądowe i kwestie dotyczące pomocy publicznej. Badania przeprowadzone przez wydawnictwo PLC objęły 51 jurysdykcji. Międzynarodowa Grupa ds. UE i prawa konkurencji (EU & Competition Practice Group) działająca w firmie Schoenherr liczy ponad 30 prawników. Doradza ona spółkom we wszelkich kwestiach związanych z prawem antymonopolowym na poziomie europejskim i krajowym. Międzynarodowa firma prawnicza Schoenherr jest znana w Europie Środkowej i Wschodniej. W biurach w Belgradzie, Brukseli, Bukareszcie, Budapeszcie, Ljubljanie, Kijowie, Sofii, Wiedniu, Zagrzebiu, Bratysławie, Pradze i Warszawie pracuje ponad 300 prawników. W Polsce filią międzynarodowej firmy prawniczej Schoenherr jest warszawska Kancelaria Schoenherr Pietrzak Siekierzyński Bogen Sp.k. Prawnicy kancelarii są ekspertami szczególnie w takich dziedzinach jak: prawo spółek i prawo handlowe, prawo nieruchomości, prawo energetyczne, fuzje i przejęcia, IP/IT i prawo zamówień publicznych. Dwudziestoosobowy zespół doradza klientom krajowym i zagranicznym w związku z inwestycjami polskimi i transgranicznymi, mając szczególne doświadczenie w projektach finansowych i restrukturyzacyjnych.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane