statystyki

Consortio LEX prowadziło precedensową sprawę

20.03.2010, 04:46; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:33
W dniu 15 marca 2010 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu Wydział I Cywilny wydał wyrok w precedensowej sprawie z powództwa MCI Management S.A. przeciwko Skarbowi Paostwa – Dyrektorowi Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu (sygn. akt: I C 1004/06) i zasądził od Skarbu Paostwa na rzecz Spółki kwotę 38.512.000 PLN wraz z odsetkami ustawowymi od dnia 8 czerwca 2006 do dnia zapłaty.

Należnośd została zasądzona tytułem odszkodowania za poniesioną szkodę w związku z utratą wartości posiadanych przez MCI Management S.A. akcji spółki JTT Computer S.A., która została doprowadzona do upadłości na skutek błędnych i podejmowanych z naruszeniem prawa decyzji organów podatkowych. Tym samym Sąd podzielił w pełni stanowisko Spółki wyrażone w pozwie i prezentowane podczas procesu zarówno co do zasady jak i wysokości roszczenia. MCI Management S.A. reprezentuje w procesie ConsortioLex, poprzez 3 zrzeszone w niej kancelarie: Nowakowski & Wspólnicy z Warszawy, Ślązak, Zapiór i Wspólnicy z Katowic i CWW S.Cetera, M.Węgrzyn- Wysocka i Wspólnicy z Wrocławia. Wyrok nie jest prawomocny i Skarbowi Paostwa reprezentowanemu przez Prokuratorię Generalną przysługuje od niego apelacja.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane