Ogłoszona przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu lista osób nagrodzonych medalem Order Uśmiechu obejmuje 10 nazwisk, w tym Krzysztofa Bramorskiego, wrocławskiego radcy prawnego.

Order Uśmiechu został mu nadany za pracę na rzecz dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, przede wszystkim za organizację od pięciu lat aukcji charytatywnych, z których wszelkie fundusze przekazywane są dzieciom z wrocławskiej Kliniki.

To wyjątkowa nagroda, której zupełnie się nie spodziewałem – mówił Krzysztof Bramorski w chwilę po poznaniu decyzji Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Dzieci sprawiły mi ogromną niespodziankę.

Pierwszą aukcję na rzecz wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Krzysztof Bramorski zorganizował w 2005 r. Przez pięć lat aukcje przyniosły ponad 500 tysięcy złotych, za które zakupiono nowoczesny, specjalistyczny sprzęt na potrzeby oddziału przeszczepu szpiku kostnego. Należą do nich pulsoksymetry, pompy infuzyjne, łóżka reanimacyjne i rehabilitacyjne, analizator biochemiczny i separator komórkowy. Fundusze z V Aukcji Charytatywnej BSO Prawo & Podatki przekazano na budowę nowej siedziby Kliniki – Kliniki Przylądek Nowej Nadziei.

Order Uśmiechu jest jedynym odznaczeniem przyznawanym wyłącznie na wniosek dzieci. Jego laureatami jest ponad 900 osób z prawie 45 krajów, w tym najważniejsze postacie życia społecznego świata. Przyznawany jest od 1968 r., a od 1979 roku ma międzynarodową rangę. Jego laureatem są m.in. papież Jan Paweł II, Irena Sendlerowa i Astrid Lindgren.

Kapituła wyróżniła także: Aygun Bunyadzada z Azerbejdżanu, Jana Bury z Podkarpacie, Mariana Chmielewskiego ze Skierniewic, Elżbietę Drygas z Poznania, Joannę Fabisiak z Warszawy, dr Jolantę Grabowską-Markowską ze Śląska, Audriusa Rakauskasa z Litwy, Romana Szeląga z Kalisza i Jerzego Zgodzińskiego z Zielonej Góry.

Order Uśmiechu to kolejne wyróżnienie dla Krzysztofa Bramorskiego za pracę społeczną. Za dotychczasową działalność charytatywną Krzysztof Bramorski został wyróżniony także nagrodą KRRP Kryształowe Serce (2008), wyróżnieniem w Konkursie Prawnik Pro Bono (2006), wyróżnieniami pacjentów wrocławskiej Kliniki – Oskarem Dziecięcych Serc (2005), Kroplą Życia (2009) oraz medalem Miłosierny Samarytanin przyznanym przez Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia (2010).