statystyki

Deloitte o zmianach w rozliczeniach podatkowych

13.11.2009, 11:43; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:32
Stany Zjednoczone wprowadzają nowe rozwiązanie mające na celu pomoc firmom borykającym się z trudnościami finansowymi. Przedsiębiorstwa ze stratą netto z działalności operacyjnej poniesioną w roku podatkowym 2008 albo 2009 r. będą mogły ją rozliczyć z dochodami uzyskanymi w ciągu poprzednich 5 lat. Dzięki takiemu zabiegowi wiele amerykańskich firm może poprawić swoją kondycję finansową oraz pozycję na rynku.

 

Zdaniem ekspertów Deloitte przyjęta 6 listopada 2009 r. nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu od bezrobocia wprowadzająca przepis umożliwiający rozliczenie straty poniesionej w 2008 r. albo w 2009 r. (ale nie w obu tych latach), z dochodami uzyskanymi na przestrzeni ostatnich 5 lat, może stać się podstawą dalszego rozwoju amerykańskiej przedsiębiorczości. Zgodnie z regulacją, przedsiębiorcy będą mogli potrącić stratę z całością dochodu podlegającego opodatkowaniu w ciągu ostatnich 4 lat oraz z połową dochodu podlegającego opodatkowaniu w piątym roku (licząc wstecz od roku podatkowego, którego strata jest rozliczana). W konsekwencji podatnicy uzyskają zwrot zapłaconego uprzednio podatku.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane