Salans i SPP współpracowały dotychczas m.in. w związku z transakcjami obejmującymi spółki z sektora IT, czy reprezentowaniem Białorusi przy realizacji projektu Elektrowni Atomowej. Umowa umożliwi kancelariom bardziej efektywną obsługę klientów oraz realizację wspólnych szkoleń i projektów marketingowych.

Glenn Kolleeny, partner z biura kancelarii Salans w St. Petersburgu stwierdził: „Postrzegamy białoruski rynek jako bardzo obiecujący, a SPP jest największą i – naszym zdaniem – najlepszą firmą prawniczą na Białorusi. Dzięki tej umowie, Salans rozszerza sieć partnerskich firm prawniczych na terytorium WNP, co w połączeniu z naszą wiodącą pozycją w sąsiednich krajach, tj. w Polsce, w Rosji i na Ukrainie, przyniesie wymierne korzyści naszym klientom.”

Alexander Stepanovski, partner zarządzający SPP dodał: „Dzięki umowie będziemy w stanie oferować pierwszorzędną międzynarodową obsługę prawną białoruskim spółkom oraz powiększyć naszą bazę klientów. To przedsięwzięcie odróżnia SPP od jej konkurentów na białoruskim rynku. Dodatkowo nasza firma zyska na wspólnych programach marketingowych i szkoleniowych, w tym również na możliwości zapewnienia naszym prawnikom praktyk prawniczych w biurach kancelarii Salans w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.”

Marcin Bartczak, partner w warszawskim biurze kancelarii Salans komentuje: „Warszawa to dobre miejsce do przeprowadzenia emisji akcji dla spółek z terytorium WNP, przede wszystkim ze względu na niższe koszty oraz wyższą rozpoznawalność tamtejszych firm. Po sukcesie spółek ukraińskich, które są już obecne na GPW lub się do tego przygotowują, zwiększone zainteresowanie obecnością na warszawskim parkiecie napływa także z Rosji i Białorusi. Porozumienie z liderem białoruskiego rynku kancelarii prawniczych oraz doświadczenie Salans’a w regionalnych IPO na terenie Europy Środkowej i Wschodniej sprawiają, że nasza firma będzie mogła w pełny sposób odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynkowe w tym zakresie.”