Katowicka kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dołączyła tym samym do grona elitarnej grupy kancelarii zarządzających bezpieczeństwem informacji.

-Proces wdrożeniowy trwał ponad 6 miesięcy i stanowił duże wyzwanie dla organizacji pracy w Kancelarii. Wymagało to zmiany podejścia do codziennych obowiązków i bardzo mocno utrwalonych przyzwyczajeń pracowników – podkreśla Piotr Ostrowski Dyrektor Zarządzający.

-Podstawowym celem systemu bezpieczeństwa informacji była i jest potrzeba ochrony dokumentacji Klientów - kluczowych zasobów informacji z perspektywy Kancelarii. Otrzymanie certyfikatu traktuję jako początek drogi Kancelarii i pewien etap w dalszym dążeniu do doskonalenia i jeszcze większej dbałości o kwestie bezpieczeństwa bardzo istotnych informacji - podkreśla Krystian Ślązak, wspólnik zarządzający w Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.

-Obowiązek zachowania poufności i dbania o bezpieczeństwo powierzonych informacji jest wpisany w zasady etyki zawodów radcy prawnego i adwokata, jednak oprócz samego obowiązku brakuje zasad i dobrych praktyk, jakie należy stosować, aby mieć pewność, że przetwarzane informacje są chronione właściwie. Szczególnie odnosi się to do informacji w formie elektronicznej. Stąd decyzja o podjęciu się wdrożenia wymagań normy ISO/IEC 27001 i podążania za nowoczesnymi standardami - mówi Krystian Ślązak.

-Chcemy, żeby wprowadzone zasady działały, tak aby chroniły nas przed zagrożeniami, ale również pragniemy być wiarygodnym partnerem dla naszych Klientów i dawać im poczucie, że w kancelarii obowiązują najwyższe standardy dbałości i informacja jaką nam powierzają jest przez nas traktowana w sposób szczególny - dodaje.