Z dniem 1 czerwca 2012 roku zakończył się proces połączenia firmy prawniczej GWW i kancelarii prawniczej Kuch, Sękowski, Taczanowska-Wileńsk. Obecnie obsługa Klientów oraz działalność operacyjna obu podmiotów jest prowadzona wyłącznie pod brandem GWW.

Działania mające na celu włączenie KSTW do struktur GWW zainicjowano jeszcze na przełomie 2010 i 2011 roku. W wyniku fuzji nowymi wspólnikami GWW zostali czterej radcowie prawni: mec Karol Kuch, mec Michał Sękowski, mec. Katarzyna Taczanowska-Wileńska oraz mec Katarzyna Kudlak. Ponadto do zespołu GWW dołączyli aplikanci i prawnicy KSTW.

Dzięki fuzji GWW wzmocni praktykę w zakresie transakcji na rynku publicznym.

-„Fuzja z KSTW zapewnia możliwość świadczenia przez GWW w pełnym wymiarze usług w nowym niezwykle interesującym obszarze, jakim są zagadnienia prawnoautorskie w aktywności operatorów telekomunikacyjnych. W wyniku rewolucji cyfrowej i konwergencji mediów wyraźna jest tendencja do coraz większej obecności contentu prawnoautorskiego w produktach oferowanych przez operatorów. To zjawisko jeszcze wzrośnie wraz z popularyzacją urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Kompetencje mec. Karola Kucha i jego unikalny know-how dotyczący kwestii prawnoautorskich w praktyce funkcjonowania operatorów telewizji kablowej pozwala nam teraz zaoferować dodatkowe usługi tradycyjnemu segmentowi klienckiemu GWW, jakim są operatorzy telekomunikacyjni. Połączenie unikalnej kompetencji GWW w zakresie obsługi sektorów regulowanych oraz podmiotów z branży TMT z potencjałem nowego partnera oznacza pełen zakres komplementarnych usług prawniczych, w tym również specjalistyczną obsługę korporacyjną i transakcji na rynku publicznym. Właśnie w tych obszarach spodziewamy się największych efektów synergii.” – mówi mecenas Piotr Woźny, wspólnik zarządzający GWW.

„Łącząc nasze doświadczenie w obsłudze podmiotów zagranicznych, w szczególności niemieckojęzycznych z potencjałem renomowanej firmy prawniczej mamy ambicję, by stworzyć alternatywę dla niemieckich firm prawniczych, które nie zdecydowały się na tworzenie w Polsce własnych fili. Klientom niemieckojęzycznym możemy zapewnić doświadczoną i przygotowaną merytorycznie kadrę, potencjał organizacyjny, rozległą wiedzę na temat działania rynku lokalnego połączony ze znajomością niuansów lokalnego prawa oraz ominięcie bariery językowej.” – dodał mecenas Karol Kuch, nowy wspólnik GWW.