Zgodnie z raportem opublikowanym przez Mergermarket, należącą do Grupy Financial Times firmę zajmującą się analityką biznesową, w 2012 roku Schoenherr doradzał przy pięciu transakcjach w Polsce, co daje mu siódmą lokatę na naszym rynku. Wśród klientów kancelarii, którzy przeprowadzili w tym okresie fuzje lub przejęcia o łącznej wartości 734 mln USD (ok. 2,3 mld PLN), znalazły się m.in. tak renomowane instytucje, jak Pearson czy Sun Chemical.

W tym samym raporcie, Schoenherr zajął szóstą lokatę pod względem największej liczby fuzji i przejęć w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co oznacza awans o ponad 20 pozycji i najlepszy wynik ze wszystkich kancelarii nienależących do tzw. „magicznego kręgu”. Wynik ten Schoenherr osiągnął dzięki doradztwu przy 20 transakcjach o łącznej wartości 1,7 mld USD (ok. 5,2 mld PLN).

Co więcej, kancelaria uplasowała się na szczycie tego samego rankingu Mergermarket, dotyczącego rynku austriackiego. Podobne rezultaty Schoenherr osiągnął w innych zestawieniach, przygotowanych przez firmy Thomson Reutersoraz Experian Corpfin. W pierwszym z nich, odnoszącym się do Europy Wschodniej, zajął siódme miejsce (awans o 15 pozycji), natomiast w drugim, dotyczącym Europy Centralnej, miejsce trzecie (awans o 6 pozycji).