Dołączenie nowych partnerów do biura Schoenherr w Warszawie wiąże się z dążeniem kancelarii do umocnienia swojej pozycji na polskim rynku oraz do optymalnego wykorzystania możliwości, jakie on oferuje. Kolejne wzmocnienia zespołu Schoenherr w Polsce będą ogłaszane na bieżąco.

Katarzyna Terlecka, lat 36, dołączy do Schoenherr z dniem 1 czerwca 2011 roku. Przejdzie z Allen & Overy, jednej z renomowanych kancelarii z tzw. „magic circle”, gdzie zajmowała się lokalnymi i międzynarodowymi transakcjami fuzji i przejęć oraz joint venture. Swoją karierę rozpoczęła w 1998 r. w Clifford Chance. Specjalizuje się w doradzaniu zagranicznym inwestorom przy prywatnych oraz publicznych transakcjach. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w obsłudze firm z sektora finansowego – banków, ubezpieczycieli, funduszy emerytalnych oraz firm private equity.

„Schoenherr ma jasną wizję tego, co chce osiągnąć w Polsce. Warszawskie biuro powinno odgrywać ważną rolę zarówno na rynku lokalnym, jak i w obsłudze transakcji międzynarodowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Cieszę się, że będę mogła wziąć udział w realizacji tych celów i przyczynić się do ich osiągnięcia wraz z Florianem i resztą zespołu” – mówi Katarzyna Terlecka.

Florian Cvak, lat 35, zostanie partnerem zarządzającym w warszawskim biurze Schoenherr, skąd będzie obsługiwał swoich klientów z całego regionu. Przez ostatnie lata jego zespół zajmował się międzynarodowymi transakcjami private equity oraz fuzji i przejęć w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przeniesienie się do Warszawy jest logiczną konsekwencją jej rosnącej roli jako jednego z głównych centrów rynku private equity w regionie.

Partner zarządzający w Schoenherr, Christoph Lindinger, tak komentuje zmiany: „Polska to ważny rynek nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale także rolę, jaką ogrywa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności w zakresie takich segmentów rynku usług prawnych, jak debiuty giełdowe, prywatyzacje, fuzje i przejęcia oraz transakcje private equity, a także branż takich jak infrastruktura, transport, nieruchomości czy telekomunikacja. Mieliśmy poczucie, że nie wykorzystujemy wszystkich szans, jakie oferuje polski rynek, oraz, że potrzebujemy doświadczonych prawników, którzy przyczynią się do rozwoju naszej działalność w Polsce. Wierzymy, że Katarzyna i Florian odpowiadają tym potrzebom. Dzięki ich międzynarodowemu doświadczeniu przyczynią się również do dalszego rozwoju zespołu utalentowanych prawników w warszawskim biurze Schoenherr. To nasza inwestycja zarówno w rozwój talentów, jak i naszego biznesu”.

„Włożyliśmy wysiłek w znalezienie nowych, doświadczonych osób, które wzmocnią i dobrze uzupełnią dotychczasowy zespół. Synergia oraz duch współpracy były dla nas ważnymi czynnikami przy podejmowaniu ostatecznej decyzji” – dodaje Lindinger.