Praktyka IP (Intellectual Property) składająca się z dwudziestu prawników i rzeczników patentowych prowadzona jest w Polsce przez Marka Rosińskiego, wspólnika kancelarii. Tę prestiżową nagrodę jury magazynu Managing Intellectual Property przyznało polskiemu zespołowi Baker & McKenzie za pracę przy projektach dotyczących tworzenia strategii ochrony marek, ochrony praw własności intelektualnej (w tym przed Trybunałem Sprawiedliwości UE) oraz projektach dotyczących ochrony wyłączności danych dla klientów z branży farmaceutycznej.

Marek Rosiński i Marcin Fijałkowski odebrali nagrodę w imieniu całego zespołu w dniu 6 kwietnia podczas uroczystej gali magazynu MIP w Londynie.

Grupa IP warszawskiego biura Baker & McKenzie doradza w takich obszarach, jak własność przemysłowa (znaki towarowe, wzory przemysłowe i wynalazki), ochrona prawa własności intelektualnej (obejmująca reprezentowanie klientów w postępowaniach przed sądami cywilnymi, karnymi, Urzędem Patentowym RP oraz Urzędem Harmonizacji Rynku Wewnętrznego), prawo autorskie i reklama, ochrona danych osobowych. Zaś w szczególności specjalizuje się w doradzaniu klientom z sektorów technologii i farmaceutycznego.

W skład grupy IP warszawskiego biura Baker & McKenzie wchodzą doświadczeni eksperci, m.in.:

  • Paulina Kieszkowska – Knapik oraz Ewa Rutkowska kierujące praktyką prawa farmaceutycznego,
  • Marcin Fijałkowski kierujący praktyką prawa własności przemysłowej i ochrony praw własności intelektualnej,
  • Radosław Nożykowski kierujący praktyką prawa technologii.

Specjaliści z zespołu IP prowadzą projekty dla: Unilever, Google, ING, BAT, Calvin Klein, Hewlett-Packard, Adobe Systems oraz wielu innych.

Grupa IP warszawskiego biura Baker & McKenzie od kilku lat znajduje się na czele prestiżowych, międzynarodowych rankingów Chambers Europe i Legal 500 w kategorii własności intelektualnej. Nagroda Managing Intelectual Property otrzymana w tym roku to kolejne potwierdzenie wiodącej pozycji tego zespołu na polskim rynku.

Managing Intelectuall Property (MIP) – jest światowym liderem oraz źródłem informacji i analiz z zakresu Własności Intelektualnej.