statystyki

Klienci Finroyal mogą wystąpić z pozwem zbiorowym w Polsce

10.09.2012, 10:37; Aktualizacja: 10.09.2012, 10:41
Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy po dokonaniu szczegółowej analizy prawnej stwierdziła, że klienci poszkodowani przez Finroyal będą mogli dochodzić przysługujących im roszczeń w postępowaniu grupowym w Polsce. Będzie to możliwe pomimo tego, że siedziba spółki Finroyal znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Są już dziesiątki klientów gotowych przystąpić do pozwu zbiorowego przeciwko Finroyal, kolejnej po Amber Gold instytucji parabankowej mającej na swoim koncie rzesze oszukanych osób. W opinii Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy poszkodowani przez spółkę Finroyal są w podobnej sytuacji jak klienci spółki Marcina P. i mogą dochodzić swoich praw w drodze postępowania grupowego. Możliwość dochodzenia roszczeń w Polsce gwarantuje im Rozporządzenie Rady (WE) NR 44/2001 z dnia 22 grudnia 2000 r. w sprawie jurysdykcji i uznawania orzeczeń sądowych oraz ich wykonywania w sprawach cywilnych i handlowych.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane