Zwara: Deregulacja odbyła się na naszych warunkach

autor: Ewa Maria Radlińska15.11.2013, 06:59; Aktualizacja: 15.11.2013, 08:54
Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiejźródło: Materiały Prasowe

Informacje o niebotycznych zarobkach adwokatów są mitem. Dotyczą w rzeczywistości tylko garstki adwokatów obsługujących duże transakcje i zamożnych klientów biznesowych. Reszcie trzeba pomóc - Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • BRAWO "esto"(2013-11-23 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo "esto".
  Ba... mało tego.
  Nawet Konstytucja RP mówi o "prawie do wyboru obrońcy" a nie Adwokacie czy Radcy Prawnym !!!

  W USA już chyba 200 lat temu dokładnie tak interpretuje się "prawo do wyboru obrońcy" wynikające z VI poprawki do Konstytucji USA, że Oskarżony może wybrać sobie dowolnego obrońcę, niekoniecznie z korporacji zawodowej (najczęściej kontrolowanej przez... Państwo).
  Jak widać przysłowiowe "100 lat zacofania polski" to mało.

  Odpowiedz
 • esto(2013-11-17 15:10) Zgłoś naruszenie 00

  Przepisy międzynarodowe mówią o "obrońcy" a nie od adwokacie czy radcy prawnym. Przypisanie do terminu "obrońca" wyłącznie dwóch monopoli prawniczych ma się tak do prawidłowej interpretacji prawa jak świnia do ogiera.
  Obrońca powinien być każdy, kogo sobie oskarżony zażyczy. Skoro każdy normalny obywatel ma prawo wyboru w sprawach o wadze bez porównania ważniejszych, to tym bardziej powinien mieć prawo wyboru tego, kto ma za niego przemawiać w sadzie.

  Odpowiedz
 • No to już wiemy jake były "sukcesy" Tuska i Gowina(2013-11-17 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli cale społeczeństwo będzie się składać na zarobki "biednych" adwokatów, którzy na koszt społeczeństwa będą bronili bandziorków.

  A może tak usługi szewskie też państwo powinno refundować z publicznych pieniędzy, każdemu kto sobie tego zażyczy?

  Nie ma na szpitale, nie ma na szkoły, będzie na wypłaty dla adwokatów i bandziorków, których to wredne społeczeństwo zmusiło do popełniania przestępstw, bo nie chciało im dać za darmo wszystkiego wedle potrzeb.

  Odpowiedz
 • Na szczęście już tym syfie nie mieszkam.(2013-11-17 08:50) Zgłoś naruszenie 00

  Zawsze wiedziałem że PO_lska pod rządami TUska to państwo kolesi. Teraz ten koleś - przyznał się, że nie tylko lobbowali, ale że ustawa została napisana pod ich dyktando.
  To pokazuje jakim państwem jest Polska pod rządami POwców.

  Odpowiedz
 • ssr(2013-11-16 00:16) Zgłoś naruszenie 00

  "Doprowadziliśmy do tego, że wraz z nowelizacją procedury karnej wejdzie w życie zasada, zgodnie z którą każdy obywatel na każdym etapie postępowania będzie miał prawo zażądać pomocy adwokata na koszt państwa".

  - w koncu adw przyznali, ze lobbowali przy noweli kpk i przyczynili sie do wprowadzenia instytucji obroncy na zyczenie w kazdej sprawie karnej na koszt panstwa

  Odpowiedz
 • wjw(2013-11-15 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  To kiedy wreszcie NRA doprowadzi do zmiany stawek za sprawy z urzędu których większość obecnie to kpina i dotowanie budżetu przez prawników z ich środków ?

  Odpowiedz
 • apostata(2013-11-15 09:00) Zgłoś naruszenie 00

  Gombrowicz zastanawiał sie "jak zachwyca, kiedy nie zachwyca". Twórcza kontynuacja to "ogłaszają sukces, a widać klęskę"

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane