Adwokaci oburzeni kontrolami, jakim poddawani są w sądach

autor: Ewa Maria Radlińska28.10.2013, 16:31; Aktualizacja: 28.10.2013, 17:36
prawo, sąd

Sądźródło: ShutterStock

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła uchwałę, w której sprzeciwia się nieuzasadnionej kontroli adwokatów wchodzących na teren sądu. Wskazuje, że przecież wykonują oni tam swoje obowiązki zawodowe. Powinni więc być traktowani na równi z pracownikami sądów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • zwykły człowiek(2013-10-29 01:23) Zgłoś naruszenie 00

    hm ciekawe komentarze SSR i ERRARE HUMANUM EST i jeszcze wasze IP

    Odpowiedz
  • Nostalgia za przeszłością(2013-10-29 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, chciałoby się powrotu do starych dobrych czasów, w których tytuł adwokata jeszcze coś znaczył, egzaminy wstępne był w rękach samorządów i w sądach ludzie padali plackiem przed mecenasami. Ale te czasy już przeminęły i (na szczęście) nigdy nie powrócą:))

    Odpowiedz
  • k(2013-10-29 06:54) Zgłoś naruszenie 00

    Adwokaci słusznie dostrzegają problem, odnieść to należy do radców prawnych, zajmuje to czas, stresuje i jest zbędne, w większości sądów dali już sobie spokój z tym zaglądaniem do torby, w niej dokumenty na rozprawę, kanapka na kilka godzin lub cały dzień, grzebień i może parę innych drobiazgów
    X pisze „Kurcze, a jak ja idę do innego sądu (np. na szkolenie), to się poddaję kontroli jak każdy. No ale ja jestem tylko sędzią”
    Skoro x tak uważa, to niech jeszcze podda się takiej kontroli jak żona Wałęsy w filmie Wajdy, tam chyba celnicy pokazywali swoją wyższość, tylko, że z reguły albo w 100% kontrolowali tych co nie trzeba a miliony na kontach przestępców rosły, to jakaś paranoja, może wszędzie jakieś kontrole i kontrole kontroli,

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2013-10-29 07:30) Zgłoś naruszenie 00

    Adwokaci żądają nienależnych im przywilejów. Muszą pogodzić się z faktem że nie są pracownikami sądów.Stresuje ich kontrola lprzed wejściem do sądu a nie stresują bzdury wypisywane w pismach procesowych .Podam przykład. Pewna pani radca reprezentująca znaną instytucję złożyła w sądzie apelację.Problem polegał na tym że apelacja nie odnosiła się do konkretnej sprawy ale wykorzystano inną apelację, zmieniono nazwiska i to tylko częściowo i powstała jedna wielka bzdura. Nic dziwnego że miesiącami czeka się na termin rozprawy skoro sądy muszą zajmować się bzdurami wypisywanymi przes radców. Takie działania powinny być karane.

    Odpowiedz
  • zdzisław(2013-10-29 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    a ja uważam że jeżeli ja jako zwykły obywatel powinienem być traktowany PRIORYTETOWO - dlaczego bo dzięki mnie wówczas moją pracę sędziowie ,adwokaci, administracja sądów , ochrona i etc. proszę odwrócić myślenie i nie tkwić nadal w komunie panowie szlachta .

    Odpowiedz
  • sso(2013-10-29 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    w Bydgoszczy adwokat Adam D. wniósł narkotyki to aresztu i go złapali bo poddali go kontroli... adwokat jak każdy inny petent... byle nie bylo to uporczywe ;)

    Odpowiedz
  • woj.(2013-10-28 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też uważam że kontrolowana powinna być tylko hołota , wszak adwokaci są krysztalicznie uczciwi .

    Odpowiedz
  • zz(2013-10-28 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Adwokaci nie są pracownikami sądu. Maja podlegać kontroli jak każdy inny obywatel.

    Odpowiedz
  • ssr7(2013-10-28 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    Kurcze, a jak ja idę do innego sądu (np. na szkolenie), to się poddaję kontroli jak każdy. No ale ja jestem tylko sędzią

    Odpowiedz
  • Errare humanum est(2013-10-28 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się nie poddaję kontroli bo mam immunitet. Legitymację mogę okazać i tyle.

    Odpowiedz
  • adwokat(2013-10-28 23:50) Zgłoś naruszenie 00