Spór o kierowanie prokuraturą: Nowe przepisy ograniczą prokuratora generalnego

autor: Ewa Ivanova09.08.2013, 07:14; Aktualizacja: 09.08.2013, 11:56
Andrzej Seremet, Prokurator Generalny

Andrzej Seremet, Prokurator Generalnyźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Prokurator generalny powinien grać pierwsze skrzypce przy wyborze swoich bezpośrednich współpracowników. Planowane przepisy mu tego nie gwarantują.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Arek"Aiwa-Platz"(2013-08-10 12:49) Zgłoś naruszenie 00

  z mojej korespondencji do Seremeta - "Kolejny raz wnoszę o uniemożliwienie mi lub nie dawanie podstaw do określania Prokuratora Apelacyjnego w W-wie pana Dariusza Korneluka i Prokuratora Okręgowego w W-wie pana Ryszarda Rogatko, mianem oszustów i przestępców działających na szkodę pokrzywdzonego przestępstwem, udaremniających prowadzenie postępowania karnego jak również mianem popleczników przestępców w prokuratorskich togach dopuszczających się ukrywania faktu popełnienia przestępstwa. Ukrywanie przestępstwa zaczęło się na poziomie Prokuratury Rejonowej W-wa Mokotów, prokurator referent sama popełniała przestępstwa aby ukryć jeszcze większe przestępstwa a jej zwierzchnicy ochoczo wszystko przyklepywali i przyklepują. Pytam – dlaczego? Opis działań prokuratora referenta kolejnych 6 postępowań, dodam że działań nie wyjaśnionych a tylko wyjaśnianych, zawarłem w skardze z 19.11.2011r. a w kolejnej nie starczyło mi liter alfabetu aby je wszystkie wypunktować.
  Przypominam fakt obowiązywania art. 2 Ustawy o prokuraturze i fakt wielokrotnego przedkładania przeze mnie dowodów, na działania funkcjonariuszy Prokuratury, sprzeczne z tym artykułem ustawy. Tajemnicą dla mnie pozostaje stanowisko I Zastępcy Prokuratora Generalnego określone kolejny raz formułą – „ …Pana zarzuty nie zasługują na uwzględnienie”. Zwracam uprzejmie uwagę, iż mówimy nie o moich zarzutach tylko, lecz głównie o zarzutach Sądów i organów kontrolnych samej Prokuratury, które ja tylko zebrałem dnia 22.04.2013r. w pewną całość. Jak na razie całość składającą się z 45 punktów ale sprawa jest silnie rozwojowa jak widzę. Wątpię czy takie stanowisko w sprawie i nieuwzględnianie stwierdzonych na piśmie faktów daleko posuniętej degrengolady instytucji, która ustawowo w skali kraju, ma degrengoladom przeciwdziałać, jest uzasadnione czymś innym niż ….(?) . Gwoli jasności podam, że zdaję sobie sprawę, iż degrengolada to zanik wartości moralnych a synonimem tego słowa może być: upodlenie i staczanie się."

  Odpowiedz
 • Procuratoris(2013-08-09 08:32) Zgłoś naruszenie 00

  Bo chodzi o to aby wysadzić zastępców Seremeta. I cofnąć się do ręcznego sterowania prokuraturą jak przed 2009 r. I POzamiatane!

  Chłopcy PO-wcy zreflektowali się że ich reforma sprzed 4 lat nie miała sesu i wracają raczkiem do dawnych rozwiązań. Na co komu jakaś niezależność prokuratury od polityków!

  A nasz Generał już chyba na wylocie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane