Senat odrzucił obywatelską ustawę, która miała cofnąć reformę Gowina

06.06.2013, 15:38; Aktualizacja: 06.06.2013, 17:56

Zaskoczenia nie było. Senat głosami PO odrzucił uchwaloną w maju przez Sejm obywatelską ustawę o okręgach sądowych sądów powszechnych. Celem autorów dokumentu było cofnięcie zmian wprowadzonych w organizacji sądów rejonowych przez Jarosława Gowina.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Jedno okregowe ?(2013-06-07 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    To jednomandatowe okręgi wyborcze spowodowłe zdecydowana większośc w Senacie

    Odpowiedz
  • doludu(2013-06-06 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    W komentarzach dostrzegam tutaj wpływ gazetki propagandowej b. ministra Gowina

    Odpowiedz
  • VOX(2013-06-06 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Nie popieram pogladów pana Gowina , ale reformę popieram w 100 procentach .Mam nadzieją że SLD Ii RP również się przebudzą TANIE PAŃSTWO PANOWIE !!!

    Odpowiedz
  • q(2013-06-06 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    w sumie kazda partia kradnie i ma coś za paznokciami, ale spójrzmy obiektywnie, pomijając ta kwestię, to PO jest zdecydowanie najmniejszym złem w porównaniu do pozostałych

    Odpowiedz
  • q(2013-06-06 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    w takim razie ja będę głosował na PO - przeciwko pozostałym 4 klikom

    Odpowiedz
  • nk(2013-06-06 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Głupia i bezsensowna ustawa.
    Ci PISkowcy, PSLowyci cała reszta marnuje tylko czas na procesowanie szkodliwych ustaw.
    Są inne ważniejsze sprawy.

    Odpowiedz
  • ssr7(2013-06-06 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    żeby chociaż jeden dowód był na istnienie tych mitycznych układów...a jeśli te układy są to nie wiem, w jaki sposób miałaby je zniszczyć reforma polegająca na likwidacji sądu, niech mi to światli obywatele wytłumaczą...

    Odpowiedz
  • Trawnik(2013-06-06 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    No i co tu można w tyk kraju pożytecznego zrobić, jak ten bałwan wszystko wetuje i przeszkadza.

    Odpowiedz
  • a(2013-06-06 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Również z tego się ciesze a nawet jak w Sejmie uda im się odrzucić większością 231 głosów(co wymagać będzie sporej mobilizacji) bo sama PO ma niewiele ponad 200 głosów, to wtedy z pomocą może przyjść Prezydent z wetem a wtedy to nie ma szans by je odrzucić.

    Odpowiedz
  • Prawnik(2013-06-06 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO!!! Jak najszybciej zreformować sądy - reforma Ministra Gowina przynajmniej w jakimś stopniu przetnie lokalne układy i przyczyni się do polepszenia funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

    Odpowiedz